Łóżko rehabilitacyjne

Łóżko rehabilitacyjne ma za zadanie zapewnić maksymalny komfort choremu, który z powodów zdrowotnych nie ma możliwości samodzielnego poruszania się lub ma utrudnione czynności ruchowe. Dzięki niemu chory może samodzielnie przebywać w pozycji siedzącej. Łóżka rehabilitacyjne o napędzie elektrycznym zapewniają maksymalny komfort i bezpieczeństwo dla osób niepełnosprawnych pozostających w domu.

Każdy model elektryczny w naszej ofercie posiada pilot, dzięki któremu możliwe jest sterowanie poszczególnych funkcji łóżka przez opiekuna i samego pacjenta.

Pilot do łóżka rehabilitacyjnego

Dlaczego warto?

Łóżko rehabilitacyjne to rozwiązanie, które pozwoli odciążyć opiekuna oraz zapewni bezpieczeństwo i komfort tak istotne dla każdego człowieka, a zwłaszcza dla osoby chorej przebywającej w pozycji leżącej.

Różnica dla łóżka tradycyjnego to przede wszystkim obecne w nich liczne rozwiązania technologiczne jakie oferują nam producencitego sprzętu. Sterowanie za pomocą pilota pozwala zarówno opiekunowi jak i choremu na szybką zmianę pozycji co jest tak istotne, aby nie powstały odleżynyDzięki możliwości regulacji zgięcia zagłówka znika problem z podkładaniem poduszek w trakcie czynności jak przy czytaniu, jedzeniu, oglądaniu telewizji czy chociażby w trakcie rozmowy.

Z kolei funkcja umożliwiająca regulację kąta zgięcia podudzi ma istotne znaczenie przy usuwaniu obrzękówpoprawie krążenia, a jednocześnie może stanowić relaksację dla chorego. Co więcej  w większości dostępnych na rynku łóżek przeznaczonych do rehabilitacji i pielęgnacji występują wysięgniki z trójkątem umożliwiającym podciąganie się. Łóżka te dzięki drewnianej obudowie komponują się z wystrojem pomieszczeń.

Korzyści dla Pacjenta

  • Zmniejszenie ryzyka powstania odleżyn
  • Wygoda i swoboda w zmienianiu pozycji
  • Bezpieczeństwo, które zapewniają barierki boczne

Korzyści dla Opiekuna

  • Lepsza wydajność i jakość wykonywanej pracy
  • Zmniejszenie ryzyka wystąpienia urazów związanych z przeciążeniem
  • Sprawowanie opieki w sposób bezpieczny dla siebie i Pacjenta

Jesteś zainteresowany kupnem łóżka rehabilitacyjnego?

Dla kogo?

Dla kogo łóżko rehabilitacyjne?

Chorzy będący już w obłożnym stanie a także Ci dbający o własną wygodę często rozważają zakup bądź wynajem specjalistycznego łóżka. Łóżko specjalistyczne ma tę przewagę nad zwykłym, że ma możliwość wielu regulacji. Podnoszenie i opuszczanie całego łóżka pozwala na łatwiejszą higienę i łatwiejsze wstawanie lub siadanie. Kółka przy łóżku ułatwiają przemieszczenie chorego, podnoszenie i opuszczanie oparcia dla głowy i pleców umożliwia przyjęcie przez pacjenta pozycji półleżącej.

Planując wynajęcie takiego łóżka zwróćmy uwagę na to, że jest to jedynie stelaż, do którego trzeba będzie dobrać odpowiedni materac. Jeżeli łóżko jest dość szerokie, ułatwia to choremu przewracanie się z boku na bok, jeśli jeszcze sam potrafi to wykonać. Wskazane jest, aby regulacja łóżka była sterowana elektrycznie, co znacznie ułatwia pracę opiekunom oraz jest wygodniejsze dla chorego.

Jesteś zainteresowany wynajmem łóżka rehabilitacyjnego?